Rólunk
Szervezet
A Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete (MZTSZ) a hat önálló művészeti szakszervezetet összefogó Művészeti Szakszervezetek Szövetsége alapító tagja.
Az MZTSZ egyes kérdésekben az MSZSZ-szel közösen jár el, valamint a képviselet jogát esetenként az MSZSZ - re átruházza. Az MSZSZ keretein belül folyik a hat szakszervezet gazdálkodásának, szolgáltatásainak közös szervezése és teljesítése, hiszen így lényegesen célszerűbben lehet felhasználni a rendelkezésre álló személyi és anyagi adottságokat.
Az MZTSZ döntéshozó testülete a Küldöttgyűlés, amelyek tagjait a Választói Küldöttértekezlet küldöttei választják meg. A Küldöttgyűlés dönt a szakszervezet jövőbeni feladatairól, a végzett tevékenységről szóló beszámolóról, valamint megválasztja a szakszervezet elnökségének tagjait, a szakszervezet vezető tisztségviselőit.
Az MZTSZ ügyvezető szerve: az elnökség.
Tagjai: az elnök, az alelnökök, az ügyvezető titkár, a titkárságvezető, valamint három elnökségi tag.
A jelenlegi tisztségviselők megválasztására 2019.április 24-én került sor.
Az alapszervezetek a munkahelyi, a területi (jellemzően megyei), vagy a szakmai szerinti szerveződési elvek alapján jöttek létre. Itt működnek a szakszervezeti bizottságok, az eltérő elnevezésű és hatáskörű tisztségviselő, így az elnök, az elnökhelyettes, a titkár, a főbizalmi, a bizalmi.
Belépés
Letölthető belépési nyilatkozatok word formátumban:
Elnökség
Brieber János
Táncművész, balettmester, koreográfus. 1989. április 26. óta megszakítás nélkül alelnök.
A Magyar Állami Népi Együttes vezető táncosaként vonult vissza az aktív táncos pályától. A Magyar Állami Népi Együttesben a táncos feladatok mellett énekesi feladatokat is ellátott.
A Magyar Táncművészeti Egyetem docense, a néptánc tanszékvezető tanára volt, jelenleg az Egyetem professor emeritusa.
Szakszervezetünk képviseletében tagja a Művészeti Szakszervezet Szövetségi Tanácsának, az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület (EJI) Zenei- és Táncművészeti Jogdíjbizottságának, továbbá a Magyar Táncművészeti Főiskola szakszervezeti titkára.
Dr. Gyimesi László
Zenész, jogász. 1989. április 26. óta megszakítás nélkül töltötte be a főtitkári tisztséget.
1994-től egyidejűleg tölti be a Művészeti Szakszervezetek Szövetségének elnöki tisztségét, illetve 1997-től együttesen ellátta a Művészeti Szakszervezetek Szövetsége Előadóművészi Jogvédő Irodájának elnöki teendőit is.
1989-től megszakítás nélkül képviseli a szakszervezetünket a FIM Zenészek Nemzetközi Szövetsége, több mint 60 ország zenész szakszervezeteit tömörítő világszervezet végrehajtó bizottságában. Évek óta részt vesz, több, az előadóművészek jogaival foglalkozó nemzetközi szervezet munkájában. Ezek mellett, többek között tagja a Szerzői Jogi Szakértő Testületnek, elnöke a Nemzeti Előadó-művészeti Érdekegyeztető Tanácsnak, és szintén elnöke a 2012-ben önállósult Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesületnek.
2019. áprilisától nem kívánta folytatni az aktív főtitkári tevékenységet, az alelnöki jelölést a szakszervezet átalakulásának segítése jegyében vállalta el.
Dr. Dorogi Ákos
Zenész családban Kaposváron született. Gimnázium után felvételt nyert a Zeneakadémia Jazz Zongora szakára, ahol Gonda János tanítványaként 1997-ben diplomázott, mint jazz zongoraművész - tanár. Zenészként sok neves zenekarral és előadóval játszott, és zenepedagógusként is dolgozott. A Pécsi Egyetem Jogtudományi Karán 2002-ben jogi diplomát szerezett. 2002 novemberétől – immár 17-éve - főállásban a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezetében dolgozik, mint jogi előadó, jogi képviselő. 2006-ban jogi szakvizsgát tett, azóta, mint jogtanácsos a zenészek érdekképviseletének szolgálatában áll és emellett jogi feladatokat lát el és közreműködik az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület munkájában is, valamint jogi alapismereteket oktat a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete fenntartásában működő Kőbányai Zenei Stúdióban.
Fekete Krisztina
1987-től 1991-ig a Gór Nagy Mária Színitanodában tanult és szerzett középfokú színész végzettséget. 1988-tól főállásban a Táncművészek, Filmművészek és Színházművészeti Szövetség gazdasági vezető helyetteseként, 1992-től 1997-ig a Táncfórumnál szervezőként dolgozott. 1997. február 6-a óta megszakítás nélkül dolgozik szakszervezetünk főtitkára asszisztenseként. 1998-tól, a Kőbányai Zenei Stúdió iskolarendszerű képzésének megkezdése óta a mai napig, szervezi a Kőbányai Zenei Stúdió szakmai vizsgáit, továbbá elkészíti és elszámolja az iskola állami finanszírozásának valamennyi beszámolóját, statisztikáját, valamint a fenntartó MZTSZ adatszolgáltatását. 2006-tól, mint ügyfélkapcsolattartó szervezi és kezeli az MZTSZ Mobiltelefonos Flottáját, jelenleg közel kétezer előfizetővel. Kettő éves előkészítés után 2018-tól az OTP-nél vezetett alapszervezeti és központi számlákat elkülönített számlákká alakította. 2009-ben szakközgazdász felsőfokú végzettséget szerzett, marketing menedzser szakon.
Jakabné Muity Mária
Zongora-szolfézs és énektanár
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tanárképző tagozatán 1969-ben diplomázott, mint zongora-szolfézs és énektanár. 1969. szeptember 1-től a Budapest XVI. kerületi zeneiskolában, mint háromszakos zenetanár, közel 45 éven keresztül tanított. 1984 novemberétől a Budapest Fővárosi Zenepedagógus Alapszervezet titkárává választotta, így ez a munkakör lett a főfoglalkozása és részmunkaidőben továbbra is a Budapest XVI. kerületi Rácz Aladár Zeneiskola zongoratanára maradt. 1989-től megszakítás nélkül tagja a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete vezető testületének. A MZTSZ Országos Zenepedagógus Tagozata 1999-ben elnökévé választotta és azóta ország művészetoktatási intézményeinek az érdekképviseletét is ellátja. Munkájának középpontjában a művészetoktatás és az abban foglalkoztatottak életviszonyai állnak, így különösen a területet életét meghatározó törvények és más jogszabályok. Alakulása óta tagja a Közoktatási Érdekegyeztető Tanácsnak, valamint a Nemzeti Köznevelési Stratégiai Kerekasztalnak, és a Művészeti Szakszervezetek Szövetségi tanácsának, képviselve a MZTSZ-t és egyben a magyar művészetoktatásban dolgozók érdekeit. 2002-ben Közoktatási szakértői végzettséget szerzett. Munkáját több kitüntetéssel, kerületi, fővárosi elismerések mellett a Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt, a Pedagógusi Szolgálati Emlékérem elismeréssel.
Ludvig István
1965-ben született, az Egressy Béni zeneiskolában, majd a Bartók Béla Szakközépiskolában tanult Miskolcon,1979 és 80 nyarán már dolgozott a Miskolci Szimfonikus Zenekarban. 1980-84 között a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Vermes Mária növendéke. 1986-tól 1992 közepéig az ÁHZ-ban illetve az ÁHZ kamarazenekarban dolgozott. 1992 őszétől helyettesítőként került az Operaházhoz, hol az Erkelben, hol az Operában, hol első, hol második hegedűben játszott. 1994 szeptemberétől véglegesítve dolgozott 23 évig az Operaháznál. 2002 májusában választották meg zenekari szakszervezeti bizalminak. Hosszú idő után sikerült Kollektív Szerződést kötésében részt vennie. 2010 körül zenekari főbizalmi lett, 2012-13-ban egész jól sikerült együttműködni az Opera főigazgatójával. 2014-ben főleg az ODFSZ-t vezető Bárány Balázs illetve a hozzácsapódó néhány zenekari művész hatására megromlott a viszony az MZTSZ és a főigazgató között. Ez odáig fajult, hogy hogy a főigazgató azonnali felmondással 2016 májusában eltávolította az intézményből. A munkaügyi per másodfokon folyik.
Szirmai László
Ének-, zongora- és harmonika-művész, nótaszerző, az Országos Szórakoztatózenei Központ igazgatója.
A Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete Szórakoztatózenész tagozatának elnöke. 1954-től 1973-ig szórakoztatózenészként lépett fel hazánk és több európai ország színpadán. Mint szerző 1965-ben kezdte tevékenységét szerzőtársaival, Fülöp Kálmánnal, Boros Gézával, Ilniczky Lászlóval. Az 1966-ban rendezett Táncdalfesztiválon szerepelt a Jaj Tanár Úr című dalukkal. Abban az időben három hanglemezen is szerepelt társszerzőként. 1973-tól főállásban dolgozik a Művészeti Szakszervezetek Szövetségében, mint az Országos Szórakoztatózenei Központ munkatársa. 1974-től négy éven át vezette a tánczenei osztályt, majd 11 évig igazgatóhelyettesként, utána a központ igazgatójaként dolgozik a mai napig. 2001-ben az igazgatói tevékenysége mellett megválasztották a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezetében a szórakoztatózenei tagozat elnökévé. Tevékenységét 1996-ban a Magyar Köztársaság Aranykeresztjével, 2008-ban pedig a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével ismerte el a kormányzat, 2017-ben magyarnóta szerzői tevékenységéért ARTISJUS díjban részesült.
Sólyom-Nagy Sándor †
Varsányi Lászlóné †
Felügyelő Bizottság
Wagner Gábor
Homor Istvánné
Zaszlavik György
Makláriné Radics Eszter
Küldöttgyűlés
-
Andrási Gertrúd
zenészBudapesti Operettszínház Zenekara -
Antal Andrea
szervezőMÜPA -
Balogh-Vitányi Mária
táncosMagyar Állapi Népi Együttes -
Benkő László †
RockzenészSzabadfoglalkozású Zenei Előadóművészek -
Bodacz Győző
zenészSzegedi Szimfonikus Zenekar -
Csikyné Reményi Eszter
zenészMagyar Rádió Szimfonikus Zenekara -
dr. Fehérné Szentidai Szilvia
énekesMagyar Állami Operaház Énekkara -
Egri Ernő
részlegvezetőHonvéd Művészegyüttes -
Farkasné Papp Erika
zenepedagógusCsongrád megye -
Frőhlichné Tepszics Katalin
zenészPannon Filharmonikusok Pécs -
Galgóczy Boros Dóra
énekesNemzeti Filharmonikus Énekkar -
Györfi Zsolt
zenészKodály Filharmonikus Zenekar Debrecen -
Horváthné Modok Andrea
zenepedagógusGyőr-Sopron megye -
Jakabné Muity Mária
zenepedagógusBudapest -
Kőrösy Tamás †
szórakoztatózenészVas megye -
Kulcsár István
zenepedagógusBorsod-Abaúj-Zemplén megye -
Lak Sándorné
énekesDebreceni Kodály Kórus -
Ledniczki Bea
táncművészeti asszisztensMagyar Táncművészeti Egyetem -
Ludvig István
zenészMagyar Állami Operaház Zenekara -
Németh Gábor
táncosMagyar Nemzeti Balett -
Palotai István
szórakoztatózenészBékés megye -
Radics Tibor
szórakoztatózenészVeszprém, Zala és Fejér megye -
Radványiné Novák Judit
zenészSavaria Szimfonikus Zenekar Szombathely -
Rotter Oszkár
táncosMagyar Állami Operaház -
Schmidt Erzsébet
énekesMagyar Rádió Énekkara, -
Solti Csaba
táncosMagyar Állami Operaház -
Szabó Krisztina
zenészNemzeti Filharmonikus Zenekar -
Szabóné Würth Boglárka
zenepedagógusBudapest -
Szirmai László
zenészBudapest -
Tóth Balázs Gábor
hangszerészLiszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem -
Tóth Gyula
zenepedagógusHajdú-Bihar megye -
Török Papp Tímea
zenepedagógusBudapest -
Ungár István
szórakoztatózenészBudapest–Pest megye